Ostateczny efekt wizualny, który osiągniemy po urządzeniu biura to nie wszystko. Komfort pracy oraz szeroko rozumiana ergonomia to absolutna podstawa. Przedstawiamy dzisiaj pięć głównych zasad, które należy wziąć pod uwagę zanim zaczniemy zamawiać meble biurowe, stoły konferencyjne i potężne regały na dokumenty.

Po pierwsze ergonomia i funkcjonalność
Ergonomia, czyli dostosowanie pracy do możliwości psychofizycznych człowieka, wysuwa się w przypadku urządzania biura na pierwszy plan. W ramach tej zasady należy przede wszystkim:
– stworzyć komfortowe miejsce pracy dla zatrudnionych;
– zadbać o zredukowanie stresu i zminimalizowanie zmęczenia pracowników;
– przestrzegać założeń bezpieczeństwa i higieny pracy;
– zminimalizować ryzyko chorób zawodowych.
Ergonomia pracy to przede wszystkim dostosowanie stanowisk pracy pod konkretnych pracowników. To także organizacja stref relaksu, w których można odpocząć w czasie przerw.
Nie bez znaczenia w pomieszczeniach biurowych jest również ich funkcjonalność, czyli właściwa organizacja przestrzeni. W każdej firmie musi znaleźć się miejsce do przechowywanie dokumentów czy gadżetów firmowych, ale także reprezentacyjny hol, który zrobi dobre wrażenie na przyszłych klientach. Organizując przestrzeń biurową, warto zadbać także o wyznaczenia strefy spotkań nie tylko z partnerami biznesowymi, ale także z samymi pracownikami.

Fot. Pixabay.com


Design też ma znaczenie
Minimalizm, nowoczesność, a może tradycyjne wnętrza? Wszystko musi być przemyślane i dostosowane do profilu przedsiębiorstwa. Zamiast kupować przypadkowe elementy aranżacyjne, warto zatrudnić profesjonalistę, czyli architekta wnętrz. Perfekcyjny design to wizytówka firmy.
Nie zapomnij o jakości
Lepiej zainwestować w meble, elektronikę czy dodatki aranżacyjne więcej środków niż za kilka lat oglądać rdzę, obicia czy odpadające części klawiatury. Nie bez znaczenia pozostaje również okres gwarancji. Warto zdecydować się na dokupienie dodatkowego okresu ochronnego, zwłaszcza dla urządzeń elektronicznych. Jakość to także bezpieczeństwo, które bezwzględnie należy zapewnić wszystkim zatrudnionym.

Fot. Pixabay.com

Niezbędne wyposażenie dla każdego pracownika
Jeśli stanowisko pracy nie jest wyposażone we właściwy sposób, to prędzej czy później negatywnie wpłynie to wykonywanie obowiązków pracownika. Niedostosowane meble czy nieprzemyślane oświetlenie prowadzą do niebezpiecznych chorób, kształtowania wad postawy czy szybszego zmęczenia. Z kolei praca na przestarzałym komputerze z dyskiem przepełnionym niepotrzebnymi danymi znacznie spowolni pracę zatrudnionego.
Troska o pracownika poprzez zapewnienie solidnego sprzętu, akcesoriów biurowych, a przede wszystkich komfortowych i funkcjonalnych mebli zaprocentuje w przyszłości nie tylko zadowoleniem zatrudnionego. Taka inwestycja w pracownika pozwoli mu wykonywać codzienne obowiązki bez zbędnych frustracji.

Fot. Pixabay.com

Eksperymentuj, ale z umiarem
Możemy być fanami malarstwa abstrakcyjnego lub dodatków w pastelowych kolorach. Warto jednak zachować umiar i nie zrobić z biura targu staroci lub antykwariatu. W zupełności wystarczy, jeśli na ścianach znajdą się dyplomy i certyfikaty, a na parapetach odrobinę zieleni.

Doskonałe biuro to nie tylko przemyślany design, ale przede wszystkim komfortowe miejsce pracy dla zatrudnionych. W urządzaniu pomieszczeń, które staną się wizytówką firmy nie warto jednak stawiać na przypadkowość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *