Pracując wiele godzin przed komputerem czy ogólnie w pozycji siedzącej – zarówno w firmowym biurze jak i we własnym domu – można poczuć zmęczenie kręgosłupa, bóle mięśni i inne niedogodności. Pierwszym krokiem w stronę poprawy tej sytuacji powinien być wybór lepszego krzesła czy fotela biurowego, który pomoże poprawić kondycję zdrowotną pracownika oraz ułatwić jego codzienną pracę.

Nie jest jednak tak, że fotel gabinetowy może być tylko i wyłącznie funkcjonalny i ergonomiczny, chociaż przez wiele dekad tak uważano. Obecnie coraz częściej projektuje się krzesła biurowe w taki sposób, aby oprócz wygodnej i zdrowej pozycji przy pracy oferowały walory estetyczne i wizualne.

Modne krzesła biurowe na wyposażenie biura w 2018 rok

Szeroki wybór mebli biurowych sprawia, że można poświęcić temu zadaniu bardzo dużo czasu – zwłaszcza jeśli nie przemyśli się wcześniej wszystkich niuansów i detali. Naturalnie zastanowić trzeba się nad tym, jak krzesło będzie prezentowało się wizualnie w danym wnętrzu i z konkretnymi dodatkami dekoracyjnymi już obecnymi w biurze. Ale są także inne aspekty, o których trzeba pamiętać.

Aspekt #1 – ergonomia użytkowania

Użytkownik spędzający godziny na krześle musi czuć się dobrze, ale także musi mieć wygodę w pracy, czyli krzesła biurowe muszą przede wszystkim spełniać wymóg ergonomiczności. Wymuszenie prawidłowej pozycji poprzez wyprofilowanie siedziska i oparcia tak, aby wspierała kręgosłup, to tylko jedna z wielu funkcji. Dla ergonomiczności fotela gabinetowego bardzo ważna jest jego trwała podstawa i jakościowe kółka – dzięki nim, wyposażonym w łożyska i zbudowanych z odpowiedniego materiału, możliwe jest np. wygodne i ciche jeżdżenie. Podłokietniki pomagają utrzymać wygodną pozycję łokci i przedramienia przy pracy na klawiaturze, a to nie jedyne nadające się do regulacji elementy konstrukcyjne takiego krzesła.

Aspekt #2 – jakościowe materiały

Zastosowanie jakościowych materiałów nie tylko do wykonania siedziska i oparcia w krześle, staje się coraz ważniejsze. Skóra, mesh czy chrom i drewno, spotkać można już w coraz większej ilości projektów, dzięki czemu krzesła nie tylko spełniają wymóg ergonomiczności, ale są piękne i estetyczne. Co ważne, sięgnięcie po lepsze materiały oznacza wyższą trwałość krzesła czy fotela, ale może także przyczynić się do poprawy np. warunków jezdnych kółek zamontowanych u podstawy.

Bez względu na dominujące trendy, także w 2018 roku spodziewać można się wielu powrotów nieśmiertelnych modeli. Klasyczne skórzane fotele gabinetowe ze sztywnymi podłokietnikami i twardą, stabilną bazą w stylu włoskim są popularne niezmiennie od wielu lat i w 2018 roku z całą pewnością wciąż wielu klientów słusznie zdecyduje się na taki klasyczny wybór.

Krzesło biurowe regulowane kompleksowo

Proces regulacji fotela gabinetowego jest bardzo prosty i intuicyjny. Każdy nowy użytkownik powinien więc rozpocząć swoją przygodę z fotelem od jego wyregulowania i ustawienia indywidualnych parametrów jak wysokość, kąt nachylenia oparcia czy ustawienie podłokietników. Wszystkie nowoczesne fotele gabinetowe dają taką możliwość, ale trzeba poświęcić niekiedy kilka minut na ich prawidłowe i dokładne skonfigurowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *