Bywa, że wieloletni związek chyli się ku końcowi. W końcu decyzja zostaje podjęta – rozwód. Sprawy rozwodowe mogą być załatwione szybko, jednak nieraz ciągną się bardzo długo, zwłaszcza gdy rozstanie było spowodowane poważnym konfliktem. Jak to wygląda od strony prawnej? Zobacz poradę adwokata!

Na rozwody adwokat. Zabrze radzi

W przypadku rozwodu, niezbędna jest pomoc doświadczonego adwokata. Dobrze, jeśli jest to osoba, która prowadziła już wiele takich spraw, ze skutecznym rozwiązaniem dla swojego klienta. Kancelaria adwokacka w Zabrzu specjalizuje się w tych trudnych sprawach, jakimi są rozwody. Zabrze jest miastem, w którym każdy, kto potrzebuje pomocy, ją otrzyma.

Jak wygląda rozwód w sądzie?

Pamiętaj, że rozwód to nie jest decyzja pochopna. Wiąże się z wieloma konsekwencjami, dlatego być może wystarczy ciężka praca w trakcie terapii małżeńskiej – tutaj pomoże psycholog. Bielsko Biała czy inne śląskie miasto – pomoc jest wszędzie. Co jednak, gdy nie ma innego rozwiązania niż rozwód? Zobaczmy jakie są przesłanki do rozwodu. Aby postępowanie mogło się odbyć, niezbędne jest wykazanie trwałego i zupełnego rozkładu pożycia małżeńskiego, czyli zerwanie więzi:

  • Duchowej – zanik szacunku i miłości
  • Materialnej – zanik wspólnego gospodarstwa domowego
  • Fizycznej – zanik bliskości cielesnej

Sąd może orzec o winie jednego lub oby małżonków albo na ich wniosek zaniechać którejkolwiek winy.

Z czym pomoże adwokat?

Adwokat będzie niezbędny podczas tego trudnego okresu. To on czuwa nad zabezpieczeniem interesów klienta, który zazwyczaj jest w dość ciężkiej sytuacji życiowej. Dzięki temu, małżonek ma wsparcie profesjonalisty, który będzie go bezstronnie interesować. Dzięki braku zaangażowania w sprawę, adwokat sprawnie oceni wszystkie zagrożenia oraz pozytywne i negatywne dla klienta skutki decyzji podejmowanych na różnych stopniach sprawy rozwodowej.

Co zatem wykona dla nas adwokat? Przede wszystkim będzie udzielać porad prawnych w ważnych w danej chwili sprawach, np. jak wygląda podział majątku czy opieka nad dziećmi. Poza tym, adwokat sporządzi pozew rozwodowy oraz różnorodne wnioski określające między innymi kwestię władzy rodzicielskiej czy alimenty. Adwokat oczywiście też reprezentuje swojego klienta podczas rozprawy sądowej, dążąc do tego, aby ten uzyskał jak największe korzyści.

Dobry adwokat w trakcie prowadzenia sprawy będzie ciągle informował klienta o prowadzonych procesach oraz dopilnuje wszystkich terminów. Dzięki temu, klient będzie odciążony w tych trudnych dla niego chwilach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *